Plavání rodičů s dětmi

Plavání rodičů s dětmi ve školní roce 2020-2021 je zrušeno. Důvodem je plně obsazený rozvrh povinnou výukou plavání dle RVP ZV na školní rok 2020-2021 a dále nutností “doplavat” lekce, které byly zrušeny z důvodu vyhlášení nouzového stavu v novém školním roce 2020-2021. 

 

Náš život je od počátku spojen s vodou – plod se vyvíjí ve vodním prostředí, voda nás provází den co den a stále nás ve své rozmanité podobě fascinuje. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka.

Děti si pasivní adaptaci na vodní prostředí přinášejí na svět z prenatálního prostředí. Pohyby, které kojenec ve vodě provádí, proto připomínají plavání, ale jsou spontánní, neboť kojenci chybí motorické schopnosti. Tyto reflexy způsobují, že pobyt ve vodě je většině dětí příjemný. Aktivním přirozeným pohybem ve vodě děti získávají nové různorodé zkušenosti, osvojují si nové dovednosti – jak motorické, tak i sociální, rozvíjejí svá poznání, komunikační schopnosti, osamostatňují se.

Proč chodit s miminkem do vody?

Cílem kurzů kojeneckého plavání není naučit miminko plavat, ale naučit ho nebát se vody, osvojit si dýchání, splývání a připravit ho na vlastní výuku plavání. Děti dříve získají cit pro vodu a je pravděpodobné, že se naučí dříve a dobře skutečnému plavání (ve věku čtyř až pěti let).

Informace k vyučování

Přihlášení do kurzu znamená pravidelnou návštěvu každé lekce, vyjma nemocí. Evidence docházky do kurzů bude formou časově omezené permanentky, kterou obdržíte po úhradě kurzu. Výjimečné situace dlouhodobých nemocí řešíme individuálně. V případě malého počtu přihlášených mohou být kurzy zrušeny nebo sloučeny dle aktuálního stavu. V případě zrušení celého kurzu budou peníze vráceny v plné výši. 

Věk dítěte: 9–36 měsíců.

Převlékat se budete ve společných šatnách, kde budou připraveny podložky na převlékání dětí. Věci si můžete ukládat na lavičky a věšáky. Ve 2 společných šatnách, vás bude max. 10 + 10 maminek v každém šatně. Kočárky se parkují uvnitř bazénu před šatnami a jsou pod dohledem.

Pomůcky, hračky, omezené množství vestiček, či dětských neoprénů, plavecké a výukové pomůcky budou k dispozici z Plavecké školy.

Oblečení dětí (plavky pro batolata, plenkové plavky, pleny do vody). Je nutné mít svoje vlastní nebo lze zakoupit kojenecké pleny na bistru na bazéně.  Zakoupit lze také kojenecké plavky, které svoji kvalitou i cenou jsou výhodnější, než jednorázové plavecké pleny. Kojenecké plavky se používají bez plenek.

Prostory, které budeme využívat: bazén o teplotě 28,5–29°C, whirlpool o teplotě 33–34°C a parní ohřívárna o teplotě 35–40°C.

Vyučování bude probíhat 60 minut. Lekce je rozdělená na 2 x 30 minut. Práce instruktorů ve skupinách probíhá 30 minut a dalších 30 minut máte volno s dítětem a s poradenskou službou učitelů plavání, kteří vám zapůjčí veškeré pomůcky a budou provádět dozor. Současně vám instruktoři odpoví na vaše dotazy nebo ukáží různá cvičení s dětmi. Můžete využít všechny prostory (bazén, pára, whirlpool). Převlékání v šatnách a pobyt v prostorách bazénu a recepce po vyučování je časově omezen do 12.30 hodin (60 minut po ukončení výuky). Muži se převlékají odděleně od žen (je potřeba nahlásit předem). 

Rozvrh kurzů pro školní rok 2020/2021

 

Kurz číslo: RDK1

Termín:
Čas: 
Počet lekcí: 
Cena: viz přihláška
Max. počet účastníků: 20
Věk dítěte: 9–36 měsíců

 

Kurz číslo: RDK2

Termín: 
Čas: 
Počet lekcí: 
Cena: viz přihláška
Max. počet účastníků: 20
Věk dítěte: 9–36 měsíců

 

Kurz číslo: RDK3

Termín: 
Čas: 
Počet lekcí: 
Cena: viz přihláška
Max. počet účastníků: 20
Věk dítěte: 9–36 měsíců

 

Elektronická přihláška není v tuto chvíli aktivní. Prosím neodesílejte přihlášky. O spuštění systému přihlášek zde budete informováni.

Online přihláška

Přečtěte si pozorně rozvrh, ceny a detaily jednotlivých kurzů.
Vyplňte online přihlášku níže na stránce.

Potvrzení přijetí přihlášky obdržíte obratem na uvedený email. Pokud potvrzení nevidíte, zkontrolujte schránku spam.

Odesláním online přihlášky závazně přihlašujete dítě ke kurzu Plavecké školy Zábřeh.

Platbu provedete na základě elektronické faktury, kterou obdržíte na váš email. Variabilní symbol platby = číslo faktury.