Plavání nastávajících maminek

Plavání budoucích maminek bude ovlivněno přípravou rozvrhu na školní rok 2020/2021. Prioritou vyplývající z legislativy je dokončení plavecké výuky z března–června 2020 a souběžně zahájení nového plaveckého školního roku. Pokud budeme mít dostatek času a prostoru pro plavání nastávajících maminek, určitě zahájíme. Sledujte tyto stránky a průběžné informace.

Vážené nastávající maminky. Pobyt ve vodě v době Vašeho těhotenství napomáhá psychické a fyzické kondici, uvolnění pánevního dna, pomáhá nácviku správného dýchání, zmírňuje časté bolesti páteře a kloubů. Často pomáhá i od bolestí hlavy. Při plavání a pobytu ve vodě posilujete, protahujete a uvolňujete svaly, uvolňujete klouby a procvičujete plíce. Provádíte nácvik správného a hlubokého dýchání. Pobyt ve vodě Vás dostává do stavu celkové relaxace, uvolňuje napětí a stres.

– nehrozí přehřátí či podchlazení organismu ženy

– voda působí jako celkové masážní médium na celý povrch těla

– jedině plaváním dosáhnete v těhotenstvím polohy na břiše

– nehrozí ztráta tekutin a minerálů potem

– vodní masáž působí částečně jako prevence tvorby varixů a hemoroidů

Plavání a cvičení těhotných žen ve vodě doplňuje přípravu ženy na porod. WHO hodnotí plavání jako nejvhodnější sport v období těhotenství.

Jak budeme cvičit a plavat?
Cvičení bude prováděno společně s kurzem plavání batolat. Větší část bazénu je volná, v bazénu je klid a dostatek času, abyste se pod vedením instruktora seznámily se základními cviky, získaly nové znalosti a měly možnost si tyto cviky sami procvičovat. Užít si klidného a volného plavání bez veřejnosti s možností využití whirlpool i příjemně vyhřáté parní lázně. Cvičení je cíleně zaměřeno na zvýšení a zlepšení psychické a fyzické kondice nastávající maminky a k blížícímu se porodu.

Budeme využívat pomůcky?
Ano. Veškeré pomůcky, které jsou potřebné pro tento typ cvičení a plavání, jsou k dispozici. Budete využívat nadlehčovací, fixační, posilovací a bezpečnostní pomůcky k Vaší plné spokojenosti a pohodlí.

Rozvrh

Plavání těhotných žen domlouváme vždy individuálně na telefonu 739 609 546 nebo na emailu bohumil.molek@tiscali.cz. Sjednáme si schůzku, kde se dohodneme na předpokládaném počtu lekcí a jejich termínech. Individuálně dohodneme i další osobní požadavky maminky tak, aby pobyt ve vodě byl pro vás příjemný. Plavání nastávajících maminek probíhá současně s plaváním rodičů s dětmi.

Ceník

Ceník bude zveřejněn při zahájení kurzů.

 

Přihláška

Přihláška bude zveřejněna při zahájení kurzů.