Co můžu nabídnout?

Jsem ten, kdo se umí bezpečně pohybovat ve vodě. Umí dobře plavat, umí trénovat, umí povzbudit i varovat. Ten, který vás naučí dobré plavecké technice, ploutvovému plavání, základům potápění. Naučím vás, jak se otužovat a jak bezpečně zvládat „silvestrovskou vodu“. Mohu vás zapojit do organizovaného zimního plavání. Naučím vás snadnému a lehkému plavání pro radost a relaxaci. Řeknu vám, čemu se vyvarovat při plavání v moři.

Mé znalosti a zkušenosti mne motivovaly k tomu, abych se v roce 2014 stal jedním ze zakladatelů České unie školního plavání a dodnes v této unii pracuji jako místopředseda a věnuji se plavání dětí a mládeže.

Individuální výuka plavání

Plavat naučím i neplavce. Naučit se můžete všechny plavecké styly. Můžeme si dát lekce zdokonalovacího plavání, kde se zaměříme na techniku.

Venkovní dálkové plavání

Venku se plave jinak, než v bazénu, kde máte pevnou půdu pod nohama. Vysvětlím vám techniku dálkového plavání na otevřených vodách nebo na moři, která se od té bazénové liší.

Potápění a freediving

Naučím vás základům potápění jak na našich rybnících a  jezerech, tak na moři a ve studené vodě. Potápět se ale dá i na nádech a to chce hodně tréninku.

Zimní plavání a otužování

Chcete zažít adrenalin? Nemusíte být otužilci, abyste mohli v zimě chodit plavat ven.

Plavání s dětmi i batolaty

Potřebujete poradit s dětmi? Jak je naučit potápět, nebát se vody a umět si ve vodě poradit?

Rozhodčí a trenér

Jsem rozhodčí s licencí II. třídy a trenér s licencí II. třídy.

Metodik a úředník

Jsem poradce MŠMT ve věci výuky plavání dětí a žáků. Orientuji se také na bezpečnost u vody, na lodích a dalších aktivitách spojených s vodou.

Byl jsem a stále jsem účastníkem jednání na MŠMT ve věci výuky plavání dětí a žáků.  Jsem tedy plavec potápěč – trenér – rozhodčí – plavčík – metodik – úředník, pokud jsou tyto otázky spojené s vodou. A nejen spojené se samotným plaváním, ale i s bezpečností u vody, na lodích a s dalšími aktivitami spojenými s vodou. Je až příliš smutné, že ČR je na předních místech v Evropě v počtu utonulých za rok – a to již po dlouhou řadu let. Bez vody není život – z vody život vzchází a často, bohužel, i ve vodě končí. První věc, kterou lidstvo hledá na jiných planetách je VODA – počátek života. 

Jsem tady pro ty z vás, kteří chtějí vodu dobře poznat a naučit se s ní společně „žít“. S vodou nelze bojovat, s vodou je třeba si porozumět. Tak, jak se učíte cizím jazykům, je třeba porozumět řeči vody. Poznat její laskavé i nebezpečné stránky. Já poznal obojí. Nyní vím, jak se s vodou seznámit a být s ní kamarád. Vím, jak naučit plavat, poznám, kde jsou hranice vašich sil a možností.

A proto jsem tady. Umím naučit i varovat…