Plavání rodičů s dětmi

Plavání rodičů s dětmi je po dobu rekonstrukce bazénu v Šumperku a z legislativních důvodů přerušeno. Děkujeme za pochopení.

Náš život je od počátku spojen s vodou – plod se vyvíjí ve vodním prostředí, voda nás provází den co den a stále nás ve své rozmanité podobě fascinuje. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka.

Děti si pasivní adaptaci na vodní prostředí přinášejí na svět z prenatálního prostředí. Pohyby, které kojenec ve vodě provádí, proto připomínají plavání, ale jsou spontánní, neboť kojenci chybí motorické schopnosti. Tyto reflexy způsobují, že pobyt ve vodě je většině dětí příjemný. Aktivním přirozeným pohybem ve vodě děti získávají nové různorodé zkušenosti, osvojují si nové dovednosti – jak motorické, tak i sociální, rozvíjejí svá poznání, komunikační schopnosti, osamostatňují se.

Proč chodit s miminkem do vody?

Cílem kurzů kojeneckého plavání není naučit miminko plavat, ale naučit ho nebát se vody, osvojit si dýchání, splývání a připravit ho na vlastní výuku plavání. Děti dříve získají cit pro vodu a je pravděpodobné, že se naučí dříve a dobře skutečnému plavání (ve věku čtyř až pěti let).

Informace k vyučování

Přihlášení do kurzu znamená pravidelnou návštěvu každé lekce, vyjma nemocí. Evidence docházky do kurzů bude formou časově omezené permanentky, kterou obdržíte po úhradě kurzu. Výjimečné situace dlouhodobých nemocí řešíme individuálně. V případě malého počtu přihlášených mohou být kurzy zrušeny nebo sloučeny dle aktuálního stavu. V případě zrušení celého kurzu budou peníze vráceny v plné výši. 

Věk dítěte: 6–36 měsíců.

Převlékat se budete ve společných šatnách, kde budou připraveny podložky na převlékání dětí. Věci si můžete ukládat na lavičky a věšáky. Ve společných šatnách, které jsou pohodlné pro 30 dětí, vás bude max. 20 maminek. Kočárky se parkují uvnitř bazénu před šatnami a jsou pod dohledem.

Pomůcky, hračky, omezené množství vestiček, či dětských neoprénů, budou k dispozici z Plavecké školy. Lze zakoupit i půjčit kojenecké neoprénové plavky, které jsou jak kvalitou, tak cenou výrazně výhodnější, než jednorázové plavecké pleny. Plavky se používají bez plenek.

Oblečení dětí (plavky pro batolata, plenkové plavky, pleny do vody) je nutné mít svoje vlastní. Na recepci bazénu i v Plavecké škole budou k dispozici k zakoupení pleny i kojenecké plavky.

Prostory, které budeme využívat: bazén o teplotě 28,5–29°C, whirlpool o teplotě 33–34°C a parní ohřívárna o teplotě 35–40°C.

Vyučování bude probíhat 60 minut. Lekce je rozdělená na 2 x 30 minut. Práce s instruktorem probíhá 30 minut a dalších 30 minut máte volno s dítětem a s poradenskou službou a pomocí učitelů plavání. Můžete využít všechny prostory (bazén, pára, whirlpool). Převlékání v šatnách a pobyt v prostorách bazénu a recepce po vyučování není časově omezen. Muži se převlékají odděleně od žen (je potřeba nahlásit předem). Po dobu 30 minut volna jsou vám učitelé plavání k dispozici na dotazy, či ukázky cvičení a jejich opakování.

Rozvrh a ceny kurzů

budou zveřejněny při zahájení kurzů.

Přihláška

bude zveřejněna při zahájení kurzů.